Domki Drewniane

Domki drewniane od wieków to jeden z najpopularniejszych typów konstrukcji. Z upływem czasu zmieniała się technologia budowy na coraz nowocześniejszą i bardziej efektywną i ekonomiczną ale materiał i właściwości drewna pozostają niezmienne. Newralgicznym punktem każdej konstrukcji drewnianej jest dobór gatunku drewna. Świerk syberyjski wykorzystany do budowy domku to drzewo, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Cecha ta uzyskiwana jest dzięki wolnym przyrostom rocznym drzew, spowodowanym ciężkim klimatem syberyjskim.

Domki drewniane mogą pełnić wiele funkcji. Doskonale spełniają się jako domki letniskowe lub altanki ogrodowe. Dzięki naturalnemu odcieniowi drewna, domki bez najmniejszych problemów wkomponują się do każdego ogrodu. Altana ogrodowa nawet bez ocieplenia doskonale będzie sprawdzać się przez cały rok. Latem będą wspaniałym miejscem do organizowania przyjęć i grilli, za to zimą mogą służyć jako narzędziowniki. Wszystkie meble ogrodowe, narzędzia, kosiarki i inne sprzęty zabezpieczone zaczekają do kolejnego lata. Domki drewniane umilą czas i zagwarantują użytkownikom komfort wypoczynku. Duża ilość okien zapewni jasne i ciepłe wnętrze a szerokie drzwi, w wielu przypadkach dwuskrzydłowe, pozwolą na swobodne wniesienie wszelkich sprzętów do środka. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania okiennic zewnętrznych.

Domki drewniane to nie tylko altany i domki letniskowe, to również doskonałe domy mieszkalne. Ocieplenie ich wełną mineralna zapewni komfort cieplny nawet w czasie największych mrozów i zawieruch. Pokrycie dachowe może być wykonane z papy lub z gontu dostępnego w różnych kolorach. Impregnacja drewna zabezpieczy konstrukcję przed wnikaniem wilgoci i rozwojowi grzybów. Wiele projektów domów posiada także tarasy zadaszone lub częściowo zadaszone. Takie rozwiązanie zapewni ochronę przed małym deszczem i osłonę przed wiatrem, za to w upalne dni zacieni taras co pozwoli cieszyć się rodzinnymi obiadami.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.